אודות
הפלגות הרפתקה
אנטרקטיקה אנטרקטיקה
סבאלברד סבאלברד
נורבגיה נורבגיה
סקוטלנד סקוטלנד
חופשות שייט
השטה עצמית
אלבומי הפלגות
קישורים
מי אנחנו

Englishצור קשרעמוד הבית
הפלגות הרפתקה - נורבגיה
הרחק מעבר לחוג הארקטי, צפונה מאיסלנד ובקו רוחב דומה לגרינלנד, נמצאים איי לופוטן –  שרשרת איים הרריים בצפונה של נורבגיה.
תוואי הנוף דרמטי ופראי ולא לשווא בחר ה- NATIONAL GEOGRAPHIC את לופוטן כאחת משלשת קבוצות האיים המרהיבות בעולם. צוקי גרניט חשופים נישאים היישר מפני המים לגובה של מאות מטרים, שכבות של שלג מעטרות את פסגות ההרים, קו החוף מפורץ, שופע כפרי דייגים ואינספור איים זעירים.
תופעות הטבע מופלאות כמו הזוהר הצפוני או שמש חצות, קרחוני הענק המגיעים כמעט עד קו המים ושפע בעלי חיים הייחודיים לאזור רק מוסיפים לאווירה הקסומה השורה במקום.
 
 
הודות לזרם הגולף שורר בלופוטן מזג אוויר נעים למדי בהתחשב במיקומם הגיאוגרפי והלבוש בחודשי הקיץ עשוי לנוע בין פליז וכובע צמר לחולצה קצרה וסנדלים. גשמים ורוחות ערות אינן מאורע נדיר, אך במרבית הזמן השמיים בהירים והים נח.
לווייתנים ודולפינים רבים פוקדים את האיים בחודשי הקיץ והסתיו ועל צוקי האיים המרוחקים Vaeroy ו- Rost מתגודדים להם מאות אלפי עופות ים ממינים שונים ויוצרים את אחד מאתרי הקינון הגדולים באזור הארקטי.
ההפלגה על גבי יאכטת מפרש בלופוטן הינה חוויה פראית וייחודית – הנופים המרהיבים, עולם החי, והאפשרות להגיע עם הספינה למפרצים מבודדים הנגישים מן הים בלבד, הופכות את ההפלגה להרפתקה בלתי נשכחת.
שמש חצות – בשל מיקומה הצפוני כל כך (68 מעלות צפון) השמש אינה שוקעת כלל בלופוטן בין ה- 27 במאי ועד ה- 17 ביולי. ובחלקה השני של השנה - תקופת הסתיו והחורף, ממלאים את השמיים אורות הזוהר הצפוני (Aurora Borealis).
 
אל המשלחות ללופוטן יוצאות קבוצות מצומצמות ואיכותיות מלוות בסקיפר ישראלי בעל ניסיון רב והכרות מעמיקה עם האזור. 
 

מסלול השיט
(מדובר במסלול לדוגמא מתוך מגוון רב של מסלולים מוצלחים האפשריים באזור)

יום 1, ת"א – אירופה – בודו - סבולבאר
נטוס בטיסת בוקר מת"א לאוסלו. נמשך בטיסת פנים לעיר הצפונית בודו ומשם מעבורת לסבולבאר (Svolvaer) העיירה המרכזית בלופוטן.
אל סבולבאר נגיע בשעה 9 בערב, שם גם תחכה לנו היאכטה.

יום 2, סבולבאר - טרולפיורדן
נבצע הכנות אחרונות להפלגה ובשעות הבוקר המאוחרות נשחרר חבלים ונצא לדרך.
כבר לאחר שעה נמצא את עצמנו מנווטים בזהירות במעבר המים הצר והיפהפה של רפטסונדט ובשעות אחה"צ נגיע אל טרולפיורדן – לשון ים צרה אשר מעליה מתנשאים צוקים אדירים. מחזה דרמטי וסיום הולם ליום ההפלגה הראשון.
בשעות הערב נצא להליכה של כ- 3 שעות אל אגם ארקטי יפהפה.

יום 3, טרולפיורדן – גולוויקה - הולנדספיורדן
בבוקר נצא להפלגה קצרה לגולוויקה, מפרצון מבודד ויפה בו נעגון ונאכל את ארוחת הבוקר.
משם נצא ליום ארוך על המים בו נחצה את הווסטפיורדן ונפליג דרומה בין שלל איים עד אשר נגיע בשעות הערב להולנדספיורדן ואל הקרחון המרהיב Svartisen.
 

יום 4, הולנדספיורדן - רוסט
נצא ברגל אל הקרחון ונבלה יום קסום מול קירות קרח עצומים ונטיפים בשלל צורות (אפשרות לסיור מודרך עם ציוד מיוחד על הקרחון עצמו)
בשעות הערב שוב נשחרר חבלים ונצא להפלגה שתימשך עד הבוקר שלמחרת, בחזרה ללופוטן ואל האי הקטן רוסט הנמצא בקצה שרשרת האיים של לופוטן.

יום 5, רוסט – טיול באי ותצפיות ציפורים
רוסט ידוע כאתר קינון עופות הים הגדול בנורבגיה עם לא פחות מ- 2.5 מיליון ציפורים מקננות הגודשות את האי וסביבתו בעונה. במהלך היום נפליג לאורך הצוקים הסמוכים לרוסט ונצפה במושבות עצומות של עופות ים מסוגים שונים.
מאוחר יותר נצא לסיור רגלי בכפר ונתרשם מן האווירה המיוחדת ומתחושת הריחוק השוררת באי.

יום 6, רוסט - ריינה
בשעות הבוקר נפליג לריינה, עיירה הממוקמת למרגלות הרים עצומים, אשר נבחרה ע"י הנורבגים עצמם כמקום היפה ביותר בנורבגיה. שם גם נטפס על אחת הפסגות הסמוכות, ממנה נשקף מראה נפלא (טיפוס של מספר שעות, אך בהחלט שווה את המאמץ).
 

יום 7, ריינה – סטרומויה - הנינגסבאר
נעבור בהפלגה קצרה לסטרומויה, מפרצון פראי וזעיר מימדים. בזהירות רבה ניכנס לעגינה כשאנו נעזרים בחבלים לחוף על מנת למנוע תנועה של הספינה לכיוון הסלעים. נחתור עם סירת הגומי לחוף ונחקור את האזור, נהנים מן השקט ומתחושת הריחוק.
בשעות הערב נצא אל הנינגסבאר.
 
יום 8, הנינגסבאר - סבולבאר
הנינגסבאר הוא כפר הדייגים הידוע ביותר בלופוטן. הכפר מתפרס למעשה על מספר איים קטנים המחוברים ביניהם בגשרים. הוא שוקק חיים בעונה, ומהווה מרכז לטיפוס צוקים המושך אליו מטפסים מכל רחבי העולם.
את ארוחת הבוקר נאכל על שפת אגם קטן במחצית הדרך אל פסגת אחד ההרים המשקיפים על הסביבה. מיטיבי הלכת יוכלו להמשיך ולטפס בנתיב התלול המוביל לפסגת ההר והפחות הרפתקנים ינצלו את הזמן לסיור בכפר.
אחה"צ נצא להפלגה אחרונה לאורך קו החוף של לופוטן, כשאנו עושים לאיטנו את דרכנו חזרה אל נמל הבית שלנו – סבולבאר.

יום 9, סבולבאר – בודו – אירופה – ת"א
נצא מוקדם בבוקר על המעבורת לבודו, משם ניקח טיסת פנים לאוסלו ומשם לת"א. הנחיתה בארץ תהיה בבוקר היום העשירי.
יום 10, נחיתה בת"א
 
 

בניית האתר - imoon פיתוח תוכנה | עיצוב האתר - סטודיו רז